Școala Populară de Arte "George Enescu"- Botoșani

 

CONSILIUL JUDEȚEAN BOTOȘANI

CADRELE DIDACTICE ȘI PERSONALUL DE SPECIALITATE

DIN CADRUL

ȘCOLII POPULARE DE ARTE ”GEORGE ENESCU”BOTOȘANI,

ÎN ANUL ȘCOLAR 2023-2024

 

MANAGER-LIVIU ANDRONIC

Secții la sediu:

Secții muzicale:

Canto muzică clasică-profesor coordonator-Vecliuc Versavia

Canto muzică ușoară-profesori coordonatori-Ionescu Ana Maria/ Bonceag Anamaria, Babiuc Alina

Canto muzică populară- profesori coordonatori-Călinescu Alina,Trofin Ojog Alexandra,Dupu-Andrișan Lorena,Vecliuc Versavia

Pian:-profesori coordonatori-Belcescu Lucian, Antonesei Claudiu Alin ,Dumbravă Andrei Constantin

Vioară - profesori coordonatori-Ariciuc Iuliana ,Bota Veronica

Acordeon-profesor coordonator-Vecliuc Florin

Chitară –profesori coordonatori-Ciobanu Florin,Ciobanu Alexandru

Orgă electronică-profesori coordonatori- Dumbravă Andrei Constantin ,Vecliuc Florin

Instrumente de suflat(saxofon și clarinet)- profesori coordonatori -Marin Alexandru-Todirel,Țibuliac Silviu Marian

Instrumente de suflat – Trompetă profesori coordonatori Manta Ionuț, Scripcariu Ionuț

Ansamblul coral (muzică bisericească)-profesor coordonator Onofrei Dumitru Cristian

Secția dans

Dans modern-profesor coordonator Dicu Constantin

Secții arte plastice și Actorie

Pictură și Grafică -profesor coordonator Hreniuc Angela

Pictură decorativă-profesor coordonator-Alupoaie Andrei

Actorie-profesor coordonator –Răileanu Silvia

Secții externe- în județ:

Muzică instrumentală Dorohoi-profesor coordonator-Dupu Marcel

Actorie Dorohoi- -profesor coordonator Mihai Mirela

Secții coregrafie:

Dans modern Dorohoi-profesor coordonator Dicu Constantin

Dans popular (instructori) – coordonator maistru instructor - Vasiliu Alexandru

Inițiere dans popular la sate Orășeni - coordonator maistru instructor -Căzăcuți Daniela Ana

Inițiere dans popular la sate Corni - coordonator maistru instructor -Vasiliu Alexandru

Inițiere dans popular la sate Costești - coordonator maistru instructor Cașcaval Ioan

Inițiere dans popular la sate Vorona - coordonator maistru instructor -Dascălu Sergiu

Inițiere folclor Darabani- coordonator maistru instructor -Andronic Zîna

Inițiere folclor Adășeni- profesor coordonator -Cobîlă Letizia

Secții artă populară

Artă populară cioplit în lemn Hulub Dîngeni – coordonator maistru instructor -Apalaghiei Sonica

Artă populară-pictură populară Bucecea – coordonator maistru instructor -Ursulean  Maria

Artă populară cusut țesut Todireni-coordonator maistru instructor –Ivănușcă Daniela

Artă populară cusut țesut Vorona- coordonator maistru instructor -Andronache Raluca

Artă populară cusut țesut Adășeni - coordonator maistru instructor -Matei Camelia

Contabil șef-Geanina Lăcrămioara Dascălu

Secretar-Olga Stîncescu

Referent-Nicoleta Veronica Atamaniuc

Corepetitor  Martinaș Marius

Șofer-Constantin Zamfirache

Muncitor calificat-Chirilă Daniel

Îngrijitor-Elena Chițescu